Charakteristika

20. října 2016 v 19:48
Nesnášim slohovky. Nesnášim je kvůli tomu, že musím psát něco, co si posléze přečte někdo, kdo mě přímo zná, kdo mi za to dá známku, kdo mi bude do očí říkat moje chyby. Jinak psaní miluji. A jestli nenávidím nějaký slohový útvar, tak je to popis.
Jakmile bylo řečeno, že budeme popisovat, trochu mi slezl úsměv ze rtů, doufal jsem ve vyprávění...
No nic... Tak jsem se modlil, aby padla charakteristika třeba nějakého kamaráda, člena rodiny, oblíbené knižní/filmové postavy nebo třeba i popis námi vymyšlené osoby. A ono ne.
"Charakteristika naší osoby"
Češtinářka mi bodla kudlu do srdce...


Tak dobrá... Mám do úterý napsat slohovku, kde sám sebe popíšu. Nejenže jsem ještě ani nezačal, ale také netuším, jak sebe samotného popsat. Jsem milý? Přátelský? Výbušný? Suchar? Mám rovné vlasy? Vlnité? Ne, ani tohle nevim, protože moje vlasy žijou svým vlastním životem a každý pramen vypadá zcela jinak. Jsem tlustý? Hubený? Akorát? Mám velké nebo malé oči? Kulatý nebo oválný obličej?
Vlastně je smutné, že ani nejsem schopný kouknout na sebe o zrcadla, abych věděl, jaký tvar obličeje mám, ale... Nechci se tam koukat.
Člověk tu po tom týdnu po zadání může skutečně jenom sedět a marně přemýšlet, jak popsat vlastní osobu, protože něco ve stylu:
"Svým způsobem netuším, kdo jsem. Možná jsem člověk, ale pravděpodobnější je, že pocházím z Pluta a to by vysvětlovalo, proč mě zatím celou dobu spolužáci nazývají 'divnou osobou vepředu v tý černý(*) mikině'. I podle otce jsem celoživotní smolař, protože můj bratr mi všechno štěstí ukradl, neumím plavat, mám panickou hrůzu z pavouků, velkých psů a mám problémy s mluvením před muži a vzhledem k tomu, že na této škole mám na dvanáct předmětů mužské učitele - z čehož je více jak půlka poměrně dost atraktivní -, dokážete si asi představit, jaký problém mi dělá požádání o zopakování zadání úkolu nebo ústní zkoušení.
Moje vlasy si žijí vlastním životem, ty štěněčí oči (jak je nazvala angličtinářka ze základní školy) nemám schválně, nikdo mě nebije a ani mi neubližuje, nešpulim rty a nekrčim nos schválně, je to tiková porucha.
*barva se mění v závislosti na barvě oblečení."

Kromě toho, že to ani trochu nesedí na správné odstavce a podobně, je to věc, co nelze odevzdat, ale nic lepšího nevymyslím...
Když nad tím tak přemýšlím, jedna pětka z češtiny mě zničit nemůže...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 20. října 2016 v 20:09 | Reagovat

Jó...to si taky pamatuju že jsme museli psát. Charakteristiku sama sebe a charakteristiku vnitřní.

Já dostala pětku protože jsem char. sama sebe vnější popisovala jako rozhovor s odrazem v zrcadle.

A z charakteristiky vnitřní mi vyšel kovbojský příběh, kdy se moje emoce a charakterové rysy ztvárněné do postav na divokém západě rvaly mezi sebou.

Dostala jsem pětku a neuvěřitelně vynadáno, ale byla jsem sama se sebou spokojená.

.....pokud ti mohu poradit, odevzdej přesně to, cos napsal. Je to dobré. Jednoduše se vykašli na to, co po tobě učitelky chtějí. Většinou jsou to báby bez špetky kreativity, ať si myslí co chtějí a trhnou si nohou. Nedovol jim, aby zabíjely tvůj styl a tvé myšlení. Nenech se zavřít do škatulky a nechat si diktovat, co máš psát.

držím ti palce!
I ukazováčky
a ty ostatní prsty..! :D

2 adís adís | E-mail | Web | 20. října 2016 v 20:28 | Reagovat

Taky mám slohovky ráda, ale teda vždy mě učitelka naštve zadáním...
Charakteristika vaší osoby... Je to těžké téma. Ono to, co někdo napíše, ani nemusí odpovídat... Každý je jiný, mění se.
A jak bych popsala sebe? Psala bych asi něco veselejšího, protože depresivní kecy by asi nikoho nezajímaly a učitelka by to asi hodila do koše. Ale jsme to my... nikoliv oni. Napiš to, co si myslíš, kdo jsi. ^^
Držím Ti palce. ^^

My máme za úkol popis své oblíbené knižní postavy, což bude taky hard, jelikož oblíbených je hodně. Hodně. No, to bude šílený... xD

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. října 2016 v 17:21 | Reagovat

Slohovky nesnáším. A nejvíc úvahu. Protože tam si nemohu vymýšlet a nemohu lhát. V popisu, vyprávění, charakteristice jsem mohla bájit, mohla jsem hrát nudnou osobu bez fantazie a se slovní zásobou tak akorát, aby na sebe neupoutala pozornost a zášť.
Ale u úvah to nelze skrýt. Poznatek, myšlenka i sebezobecňovaná a sebezaobalenšjší mě vždycky prozradí jak myslím. Měla jsem z úvahy taky nejhorší známku a ne za formu, ale za to, že "takhle přeci nikdo nemůže myslet" a "tenhle názor není správný", objektivnost jak prase, haha.
Jestli si to můžeš napsat v klidu domova tak lži, a jestli to musíš psát ve škole tak taky lži. Vciť se do toho známkujícího, jak si myslíš, že tě bere a popiš se mu tak. Je to to nejlepší co můžeš udělat aniž by ses odhaloval.

4 Nibenwen Nibenwen | 22. října 2016 v 0:03 | Reagovat

Souhlasím s naoki-keiko. Pokud z toho chceš nějak vybruslit, tak si to prostě vymysli. Učitelé tě určitě neznají tak dobře, aby mohli říct, jaký si. Takže jako vnitřní charakteristiku si můžeš vymyslet co chceš. Můžeš napsat, že jsi milý, že jsi přátelský, že jsi introvertní... cokoliv. Plus můžeš napsat tvé zájmy, třeba že rád čteš nebo sleduješ anime.
A co se týče vnější charakteristiky... aspoň barvu vlasů znát musíš, takže napiš tu, a jinak napiš jak to je, že tvé vlasy nejsou ani rovné ani kudrnaté ale něco mezi tím. Taky můžeš napsat svojí výšku. A vůbec, tohle je hrozně subjektivní, takže klidně napiš, že máš malé/velké oči, protože si to myslíš, že jsi hubený/tlustý, protože si to myslíš... Prostě to tak neřeš ;-)
Ale víc se mi líbí tvůj popis co si napsal sem na blog... otázka je jestli ho ocení i ve škole.

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 24. října 2016 v 18:14 | Reagovat

[1]: Upřímně si myslím, že ukázat ve školství jisté myšlení, jisté slabosti a jisté povahy je nejlepší cestou do pekel, škola nestojí za to, aby v ní člověk obětovával sám sebe a odhaloval se takhle citlivě. Tímhle způsobem jej akorát tak zničí. Učitelé se mu třeba vysmějou, dostane se to mezi žáky... ne, nechci to vypisovat detailně dál.

Ty báby nemívají kreativitu ani špetku pochopení, mohou být však plné zášti, sadismu a tendenci někoho zesměšnit. Nesmí se jim dát ani špetka možnosti to udělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama