Po třech letech se přeci jenom podařilo!

13. dubna 2016 v 15:43
Mám docela dost zlozvyků a jiných divných zvyků. Klepu nohou, koušu si rty do krve, když přemýšlím, krčím nos, když něco nechápu, neustále narovnávám křivé obrázky, i kyž jsem u cizích, přerovnávám furt knížky, pokaždé, když začnu psát na novou stránku v sešitě, tak do rohu nakreslím obrázek. A koušu si nehty.
Vlastně jsem si nehty kousala.


Vůbec si nepamatuju, že bych si někdy stříhala nehty. Vždycky jsem si je kousala. A hlavně do krve. I mně se pohled na moje nehty hnusil, bylo to odporné, bolelo to a všechny v mém okolí to štvalo. Hlavně mámu. V lékarně koupila nějaký lak, který chutnal hořce. Tak mi ho napatlala na nahety s tím, že si je kousat přestanu, ale ne. Pobouřilo mě, že si myslí, že mě zastaví pitomej lak, tak jsem ho seškrábala nebo hořkou chuť přežila. Pak mi nehty nalakovala. Nepomohlo to, prostě jsem lak sloupala a bylo to. Když jsem si nehty nemohla kousat, tak jsem je trhala, ale nikdy jsem prostě neměla normální nehty.
Asi před třemi lety, když mi bylo čtrnáct, jsem si řekla, že bych s tím asi měla skončit. A zrovna to byl nový rok, tak jsem si to dala jako "předsevzetí". A samozřejmě jsem selhala snad už druhý den. Tak to byl takový cíl pro příští desetiletí. Deset let jsem sice nepotřebovala, potřebovala jsem roky tři. Teď je duben, je mi sedmnáct a hle... Mám nehty. Žádná krev, nic mě nebolí, dokážu si normálně zapnout přívěsek a tak. Poprvé jsem si za život mamce řekla o nůžtičky na nehty, protože jsem je potřebovala.
Nevim, proč jsem z ničeho nic přestala. Sice furt klepu nohou, koušu si rty do krve (když jim slaný jídla, tak to docela dost bolí), ale nehty si už nekoušu. A snad ani znova nezačnu. Když to vezmu kolem a kolem, tak je hnedka po narození můj největší úspěch v životě. A přitom je to věc, kterou lidi přestanou dělat ve škole. Nebo to nedělají nikdy... No, já vždycky byla v těhle věccech pomalejší než ostatní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pola Pola | Web | 14. dubna 2016 v 19:40 | Reagovat

Gratuluju! Může se to zdá jako maličkost, ale přebít svůj zlozvyk dá fakt dost práce. Sama mám taky takový blbý zlozvyky (ale to má asi každej hele..), třeba když jsem nervózní nebo se nudim tak skřípu zubama a fakt s tim chci přestat, protože to ty zuby hrozně ničí a já je i tak mám dost nekvalitní, ale zatim mi to moc nejde, i když se snažim, takže tě za tohle obdivuju! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama