Není chemie jako chemie

12. ledna 2016 v 17:56
Některá je totiž mnohem horší než ta druhá...


Jsem v nové škole druhým týdnem a už vidím jeden závažný problém. Chemie.
Chemie mi nešla nikdy, ale tahle škola je v chemii hodně napřed (nebo minulá škola byla pozadu, kdo ví...) a to znamená, že moje mezery jsou širší a hlubší, než byly dříve. Koukám zcela nechápavě na tabuli, nemám nejmenší ponětí, co dělat a přemýšlím, že raději skočim z okna, než abych opsala další vzoreček z tabule.
Hned první hodinu po chemii jsem přišla za učitelem s upřímnými slovy, že basolutně nemám tušení, co to na tu tabuli psal, že jsme ve škole dělali něco úplně jiného.
Co jsem očekávala? Že řekne, ať se naučím kapitolu X až Y, že mi dá nějaké papíry na doučení, že mi řekne, kde mám co hledat. Prostě jsem očekávala, že budu muset najet na samostudium, jako tomu bylo i na minulé škole, protože tam neexistovala pomoc od učitelů. Jestli si studenti pomáhali mezi sebou, tak to jim bylo jedno, ale učitel studentovi nepomohl prakticky nikdy.
Ale tady to proběhlo jinak. Učitel si ode mně vzal sešit, prohlédl si probíranou látku, něco si zamumlal pod vousy (nebo spíše ranní strniště) a po prohlédnutí mi sešit podal a zeptal se, zda mám zájem studovat chemii. Řekla jsem, že to nijak neplánuji. Přikývl, vzal ze stolu kalendář, prohlédl si ho a zeptal se, kdy mám po škole čas, zda dojíždím (ano) a jestli by mi vadilo, kdybych se s ním zítra před odpoledkou setkala. Odpověděla jsem, že nevadí, že klidně ano. Tak jsme se následujícího dne sešli a učitel začal od začátku, co potřebuji vědět. Od úplného začátku. Nebral to nijak hopem, ale celé mi to vysvětlil, jak bylo potřeba, dal mi "taháky" a hned se se mnou domluvil, kdy zase budeme mít čas sejít se. Přijde mi zvláštní, že mi učitel pomáhá s látkou, kterou nechápu, protože to jakživ nikdo na staré škole neudělal.
Dnes za mnou ještě přišel fyzikář a dal mi i "taháky" na jeho předmět s tím, že pokud nebudu vědět, tak se mám stavit nebo se domluvíme, jako to mám s chemií. Angličtinář zase přišel do hodiny s nakopírovanou látkou a tu mi dal. Nemusela jsem shánět od někoho učebnici, všechno si kopírovat a tak... Ten učitel to udělal sám.
Všichni učitelé se na škole zajímají, kde jsme byla s látkou, nabídli mi pomoc, dokonce mi chtějí i kvůli chemii a fyzice prodloužit pololetí, abych mohla být známkovaná a nemuseli mi počítat známky ze staré školy.

Přijde mi, že učitele strašně obírám o čas, že se musí zdržovat s jedním žákem, jako jsem já... Ale zároveň jsem za tohle vděčná, protože poprvé, co chodím na střední, ráda chodim do školy. Už mi nevadí to brzké vstávání, dlouhé cesty autobusem, nevadí mi, že jsem ve zcela cizí společnosti. Dokonce mi nevadí ani fakt, že se teď musím jít naučit dějepis na zítřejší písemku a možné zkoušení z biologie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bianca Bianca | Web | 12. ledna 2016 v 18:14 | Reagovat

a prebieha aj medzi tebou a učiteľom chémia? :D

2 Body Body | 12. ledna 2016 v 18:15 | Reagovat

[1]: To ne, ale mezi školníkem a chemikářem musí něco být! :D

3 Saxofon Saxofon | 12. ledna 2016 v 19:53 | Reagovat

No vidíš že se to trošičku zlepšilo aspoň v té škole:) :D

4 Pola Pola | Web | 12. ledna 2016 v 23:39 | Reagovat

Tak to je super! :-) Bejt tebou necejtim se provinile, sami ti to nabídli, tak proč to nevyužít... ;-)

5 Mental Princess Mental Princess | Web | 14. ledna 2016 v 13:56 | Reagovat

Taky mi nikdy nešla chemie. Ani fyzika, no. :-D
Závidím ti, že nemáš se školou problém... to máš vážně kliku! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama