Always

14. ledna 2016 v 15:59
Nenávidím ty dny, kdy přijdu domu, pustim internet a zjistím, že se stalo něco zlého... Vlastně nenávidím jenom ten fakt, že přijdu domu. Nerada tam chodím, nerada jsem v jednom bytě s ostatními členy rodiny, ale to není to podstatné.
Když se před pár dny oznámila smrt Bowieho, tak jsem na to moc popravdě nereagovala. Neznala jsem toho zpěváka, nebyla jeho fanynkou, nedokážu si vybavit žádnou jeho písničku, ale stejně to je zlé. Když se dozvím, že někdo zemřel na rakovinu, tak děkuji, že má babička je ještě mezi námi...
Dnes však zapnu internet s poměrně dobrou náladou, kouknu se na zeď na Facebooku a úsměv mi ihned slezl... Alan Rickman. Proč?


Protože jsem zvyklá na internetové trotly, tak jsem otevřela onen odkaz na internetovou stránku a zjistila, že to trol nebyl. Byla to pravda. Přečetla jsem si článěk o Alanově smrti a zjistila, že profesor ze školy Čar a Kouzel v Bradavicích zemřel na rakovinu. Další.
Nálada mi ihned poklesla na nulu. Přiznávám, že i když jsem první díl Harryho Pottera viděla... Uhm... Ve třech nebo čtyřech letech, tak jsem si právě toho černovlasého kolejního profesora Zmijozelu oblíbila charakterem. Největší ranou pro mě tedy byl sedmý díl... Ale přesto mě po další roky doprovázelo ono slovo "Always".
Nikdy jsem však knihy nečetla. Ani nevím proč, ale první roky to bylo nejspíše kvůli tomu, že jsem na knihy neměla peníze a máma mi je nekupovala. Pak jsem si jednou koupila čtečku a řekla si, že Harryho Pottera přečtu, protože knihy jsou lepší než film. Vždycky.
Ale neudělala jsem tak. Nevím... Četla jsem Nástroje Smrti, Divergenci, pak povinnou četbu a tak. Navíc nám ve městě otevřeli Levné knihy, takže si teď kupuji pravé knihy a k Harrymu jsem se dlouho nedostala. Pak jsem přeci jen rozečetla první díl. To mohlo být v září, ale škola mě zaměstnala natolik, že jsem nestíhala, odložila čtečku a 1. díl dočetla teprve včera. Dneska jsem už přečetla půlku druhé knihy, přijdu domu, odložím čtečku, zapnu internet a... Alan je mrtvý. Jsem zrovna na stránce, kde Snape mluví... A to tak neuvěřitelně bolí.
Ještě si pamatuji, když vyšel třetí díl. Kolik mi bylo... Šest? Asi. Poprvé se tam ukázal Brumbál a já řekla jenom "tohle není on." A na třetí díl jsem se nepodívala dva měsíce. Máma nechápala, co mám za problém. Ona snad neviděla, že se ten herec změnil? Byla slepá?
Předchozí herec zemřel, takže se musel nahradit. A mně to bylo nesmírně líto. Bohužel, musela jsem se přes to přenést a nakonec jsem to i překonala.
A teď to přišlo zase. Když teď koukám na tu odloženou čtečku na mém stole... Mám číst dál? Chci, ale zároveň vím, že je tu už další herec z Harryho Pottera, který zemřel. Kolikátý? Mám počítat? Asi raději ne... Na můj vkus je jich už moc.


Jenom jsem se chtěla vypsat. Ale věřím, že alespoň někdo tohle cítí stejně...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pola Pola | Web | 15. ledna 2016 v 12:27 | Reagovat

Mě dostala i smrt Davida Bowieho... byla to ikona a žijící legenda. A pár dní nato Alan, jestli přijde ještě někdo, tak už to nebude náhoda... Rok teprve začal a už se stalo tolik hrozných věcí. Snad se ty zlý "vyžerou" teď a zbytek už bude jenom lepší...
Snape byla taky moje nejoblíbenější postava z HP. I když jsem knížky taky nečetla, tak jsem tak nějak vždycky věděla, že on není jen ten černobílej padouch. Nikdo se pro tu roli nehodil víc, než Alan Rickman, jeho hlas, jeho vzhled, jeho styl prostě... Dívání se na HP už nikdy nebude stejné...

2 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 22:39 | Reagovat

Alanovu smrt jsem obrečela... Nejhorší je, když zemřou tvé oblíbené postavy v knihách/filmech (pro mě tedy spíše v knihách), a pak postupně sleduješ umírat jejich představitele a v podstatě to prožíváš znovu... Pokud budeš mít čas, dočti Harryho do konce. Opravdu, je to to nejlepší, co ti můžu poradit, protože já bych bez těch knih snad už ani nemohla žít :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama