Můj soukromý svět

16. prosince 2015 v 19:22
Včera večer jsem nemohla spát. Vzala jsem tedy do rukou jednu ze svých oblíbených knížek a šla si číst. Bylo to krátké čtení, ale přesto mě tolik obohatilo... Třeba také v tom, co napíšu do tohoto článku.


Malý princ měl svůj vlastní svět, vlastní asteroid, který byl jen jeho. Přála bych si taky takovej svůj asteroid... Můj malý svět, kde by bylo pouze to, co miluji. Vlastně by to ani nemusel být asteroid nebo planetka. Stačilo by místo zde na Zemi, které by bylo ohraničené neviditelnou bariérou, za kterou by nemohl vkročit nikdo. Mohla bych tam jenom já, nikdo jiný.
Vím, že by to bylo v horách. Dřevěná chalupa na samotě poblíž louky vedle lesa, kde by se k ránu páslo stádo srn, kde by občas proběhl jelen, kde bych mohla pozorovat vznášejícího se dravce hledajícího svou kořist. Slunce by se každého rána prodíralo skrze vrcholky hor a svítilo do mé ložnice, což by mi také bylo budíčkem. Měkká postel pro dvojici, kterou by však obýval pouze jediný člověk; já. Nechtěla bych v chalupě přepych, ale dřevo, milovanou vůni dřeva, velkou knihovnu, krb, pohodlný gauč s dekou, kde bych si mohla číst. Koutek, kde bych mohla malovat a kreslit. Prostorná kuchyň, kde bych mohla zkoušet své kulinářské schopnosti. A společníkem by mi byla kočka nebo kocour. Tiché stvoření, které se přitulí ve chvíli, kdy se člověk cítí osamělý nebo smutný.
V letních dnech bych se hřála na sluníčku, procházela se po vrcholcích hor, možná bych i začala běhat. V zimě bych se hřála u krbu, pila horký čaj nebo kakao. Schovaná v tlustém svetru, zachumlaná v dece s knihou.
Asi bych však chtěla internet a notebook. Kvůli psaní, upravování svých příběhů. Stále se je snažím zdokonalovat, zlepšovat, vymýšlím nové, ale... Tolik vnějších vlivů.
Můj svět by měl věc, po které ve městě toužím. Měl by hvězdnatou oblohu, dalekohled a ničím nerušený výhled na miliardy hvězd, které ukrývají svá malá tajemství.
Nebyl by to jenom můj svět. Byl by to ideální svět.
Můj ideální svět.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 20:25 | Reagovat

Zní to opravdu nádherně.... Taky bych něco takového potřebovala. A chybí mi, že moc nevidím hvězdy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama